Inkontinence sievietēm

Inkontinence jeb urīna nesaturēšana sievietēm ir gana izplatīta problēma. Ar to saskaras pacientes ne tikai mūža nogalē, bet sievietes dažādās vecuma grupās, jo šo problēmu var izraisīt atšķirīgi iemesli. Iemesli var pat kombinēties.

Arī ārstēšana un higiēnas preču izmantošana katrā no gadījumiem var atšķirties. Pētījumi apliecina, ka ar inkontinenci saskaras pat vairāk nekā 10 % sieviešu. Par izplatītākajām dēvē slodzes un vajadzības nesaturēšanu, bet parasti tās ir dažādās kombinācijās vēl ar citiem inkontinences veidiem.

Kā noteikt diagnozi, pacienta nesaturēšanas dabu ?

InkontinanceSaskaroties ar tādu simptomu kā urīna nesaturēšana, ārsts diezgan plaši skatās uz pacienta veselību un kopējo slimību vēsturi. Tiek veiktas dažādas pārbaudes un agrāko saslimšanu, manipulāciju analīze. Jo ir sastopams, kad šis urīna nesaturēšanas simptoms noved ārstus pie kādas nopietnāks veselības problēmas, kas arī var izraisīt nesaturēšanu.

Ārstam jāizslēdz dažādas neiroloģiskas saslimšanas, diabēts, galvas, kakla un muguras traumas, pārmantotas slimības. Tāpat arī tiek veikti izmeklējumi, lai pārbaudītu, vai urīnā nav asiņu, urīnceļu infekcijas. Kādreiz ārsti arī liek pacientam rakstīt urinācijas dienasgrāmatu. Visa šī informācija ļauj ārstam atrast patiesos urīna nesaturēšanas cēloņu un atbilstoši tos arī ārstēt.

Nesaturēšanas veidi un to novēršana

Visbiežāk attiecībā uz sievietēm runā par slodzes urīna nesaturēšanu, kas ir nejaušas urīna noplūdes klepošanas vai šķaudīšanas laikā. Parasti noplūdušā urīna daudzums nav pārāk liels. Šo nesaturēšanas veidu parasti veicina liekais svars, smēķēšana.

Daudzos gadījumos problēmu novērš korekcijas dzīvesveidā – svara korekcija, smēķēšana un alkohola lietošanas mazināšana vai pat pārtraukšana, izdzertā šķidruma daudzuma un veida korekcijas. Otrs izplatīts nesaturēšanas veids sievietēm ir vajadzības nesaturēšana, kad pacientei ir pārāk aktīvs urīnpūslis.

Urīnpūšļa muskulatūra ir pārāk aktīva un biežāk grib iztukšoties, dodot par to vāju signālu vai pat nedodot to vispār. Vajadzības nesaturēšanas gadījumā var noplūst pat liels urīna daudzums. Pie šīs diagnozes var palielināties arī urinācijas epizožu skaits naktīs. Šajos gadījumos pacientam sava ikdiena jāplāno tā, lai tuvumā vienmēr būtu tualete, tā būtu ērti un ātri pieejama.

Jāpadomā, lai apģērbs būtu ērti novelkams, lai palielinātu iespēju, ka paciente paspēs nokļūt tualetē un dabiskās vajadzības nokārtos laikā. Vajadzības nesaturēšanai parasti ārsti izstrādā urīnpūšļa trenēšanas programmu. Tās rezultātā tiek palielināta urīnpūšļa izturība. Noteikti ir jāievieš arī urinācijas dienasgrāmata.

Mazā iegurņa muskulatūras vingrinājumi

Abos minētajos urīna nesaturēšanas gadījumos, kas arī bieži vien kombinējas, noteikti ir jāveic mazā iegurņa muskulatūras vingrinājumi. Tos vislabāk apgūt fizioterapeita vadībā, lai tie būtu gana efektīvi. Fizioterapeits varēs noteikt katra pacienta līdzšinējo muskulatūras stāvokli un pielāgot labākos vingrinājumus. Muskuļu stiprināšana veicina urīnpūšļa un urīnizvadkanāla noslēgšanos.

Muskulatūras vājums īslaicīgi novērojams arī grūtniecēm un sievietēm pēcdzemdību periodā, kad ir lielāks spiediens, izmaiņas mazajā iegurnī. Arī šajos gadījumos ļoti labi palīdz muskulatūras vingrinājumi.

Higiēnas līdzekļi inkontinences pacientēm

Tomēr visus nesaturēšanas veidus un gadījumus vieno tas, ka pacienti vēlas drošības, tīrības un komforta sajūtu, ko var nodrošināt tikai profesionāli higiēnas līdzekļi, kas īpaši pielāgoti urīna nesaturēšanas pacientiem.

Pacienti visbiežāk izmanto un par kvalitatīvāko atzinuši TENA piedāvāto produkciju. TENA ir vadošais ražotājs, kas izstrādājis pacientiem pielāgotus, ērtus, labi uzsūcošus higiēnas līdzekļus.

TENA produkcija ir daudzveidīga, lai katrs pacients izmantotos līdzekļus varētu pielāgot savam nesaturēšanas veidam, dzīves aktivitātei un noplūžu lielumam. Sievietēm pieejami gan nemanāmi ieliktnīši, gan paketes un uzsūcošās apakšbikses, kas izgatavotas no audumam līdzīga materiāla, un ir nemanāmas zem apģērba.

Mājaslapā www.tena.lv ikviena sieviete var iepazīties ar TENA higiēna līdzekļu klāstu, kā arī pasūtīt bezmaksas paraugus, lai izmēģinātu un pārliecinātos par to noderību savā ikdienā un urīna noplūžu absorbēšanā. Tā ir iespēja palikt aktīvai un saglabāt pārliecību par sevi.

Leave a Reply